page banner

Hakkımızda

Eziç 1990 yılında Mehmet Eziç tarafından kurulmuştur. Satışımıza ilk olarak 30 metre karelik bir alanda ızgara piliç ile başlamıştık.

Daha sonra menüyü ve alanı genişleterek restoranımıza masa ve sandalyeler eklenerek servisimize devam ettik.

2000 yılında sağlığa uygunluk belgesi olan ISO 9001-2000 için çalışmalar başlatıldı ve 2005 yılında bu çalışmaların sonucunda KKTC’nin ilk ISO belgeli restorantı olduk.

ISO 9001-2000 belgesini aldıktan 6 ay sonra HACCEP ve ISO 22000 belgelerini de aldık.

2004 yılında açılacak olan şubelerin standartlarını bozmamak adına tüm, gıda koşulları göz önünde bulundurarak imalathanemizi kurduk.

2004 yılında Eziç zincirinin ilk halkası olan Eziç Peanuts şubemizi açtık. Eziç Peanuts’ı diğer şubemizden ayıran özellik ise Girne’mizin muhteşem denizine sıfır konumda olup yemek servisi öncesi fıstık ikram edilmesidir.

Sektördeki 15. Yılında Mehmet Eziç’in hayalini kurduğu zincirin en büyük halkası olan Eziç Premier’i açtık. Eziç Premier oturma kapasitesi ile adanın en büyük restoranları arasında ilk sırada yerini almıştı.

2008 yılında Eziç’i farklı bir şehir ile buluşturduk ve Eziç Lefkoşa şubemizi açarak misafirlerimize hizmet vermeye başladık.

2009 yılında ise Eziç Mağusa şubemizi açarak adanın çoğu bölgesine hizmet vermeye başladık.

2012 yılında ayni sektörde olup farklı bir tarz olan Lavash Restaurant’ı kurduk.

Lavash şubesinin ilkini Girne’ye açarak hizmet vermeye başladık.

Ayni yıl içerisinde Lavash restoranını şubeleştirerek, Lavash Lefkoşa’yı misafirlerimiz ile buluşturarak hizmet vermeye başladık.

Eziç ailesi olarak kalitenin ve güvenin bir lüks değil yaşam tarzımız olduğuna inanıyoruz.

İnsan her an değişen ve gelişen bir varlık ve istekleri, tercihleri, yaşam tarzı tarihte hiç olmadığı kadar hızlı değişiyor. Biz Eziç ailesi olarak değişime ayak uydurmakla kalmayıp bulunduğumuz bölgelerde ona liderlik etmeye karar verdik ve yola çıktık. Her şey değişse de değişmeyen şeyler de var. Güven, huzur ve mutluluk en önemli değerlerimizdir ve dünya bu güçlü değişimin içerisindeyken hem değişime ayak uydurmak hem de bu değerleri korumak bizim asıl işimizdir.

Ezic-3d

Misyonumuz

Misafirlerimize güven, mutluluk ve sevgi deneyimi yaşatan, bizimle geçirdikleri zamanı özel bir deneyim olarak yaşatan bir hizmet sunmak en önemli misyonumuzdur. Biz, İşini bilen, profesyonel ve mutlu çalışanları ile büyük bir aileyiz.

Vizyonumuz

Eziç, temsil ettiği sağlık, mutluluk ve mükemmellik değerlerini Kıbrıs toplumuna ve dünyadaki diğer yerlerdeki insanlara aktarmayı ve bu değerleri sürdürmeyi, yaşatmayı ve bu konuda sektördeki işyerlerine ve tüm misafirlerine örnek oluşturacak lider bir kuruluştur. Geleceğe liderlik etmek, misafirlerimize ve ailelerine eşsiz bir güven ve mutluluk deneyimi yaşatmak bizi heyecanlandırıyor.